Forumul Facultatii de Filosofie si Stiinte Social-Politice din Iasi
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

O intrebare!

2 participan?i

In jos

O intrebare! Empty O intrebare!

Mesaj Scris de hazel Mier Iun 11, 2008 8:05 am

Eu as vrea sa dau la aceasta facultate deoarece ma pasioneaza existentialismul si tot ce tine de psihologia umanista si vroiam sa va intreb daca se aprofundeaza asa ceva.De fapt ce materii se fac?Eu aveam in principiu in gand facultatea de psihologie insa acum sunt foarte confuza deoarece nu stiu ce as putea face dupa terminarea facultatii adica o sluja stabila si nu prost platita...Astept un raspuns cat mai curand!Multumesc!

hazel

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/06/2008

Sus In jos

O intrebare! Empty Re: O intrebare!

Mesaj Scris de Iarna Dum Iul 06, 2008 3:31 pm

salut. Scuze ca iti raspund asa de tarziu, insa ceva sigur...nu prea gasesti o specializarea care sa iti ofere siguranta unui loc de munca in sistemul de invatamant romanesc. Iti recomand sociologia sau CSRP (Comunicarea). La sociologie faci practica care merita plus unii profesori ori lucreaza ori au propria firma care se ocupa cu cercetarea, cu chestioanrele, deci poti sa lucrezi si in timpul facultatii, daca doresti.
In rest, cam nimic nu ii sigur, ci trebuie sa iti placa cu adevarat ceea ce faci si inveti.
Iarna
Iarna
Admin

masculin Numarul mesajelor : 255
Varsta : 36
Localizare : Iasi/Botosani
Joburi/Distractii : politica, muzica
Specializarea : Stiinte Politice
Data de inscriere : 27/02/2008

https://filosofie.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum